آموزش کار با Constraint Layout در اندروید

مدرس: امیرحسین عبدالله زاده

ConstraintLayout‌ یک کامپوننت بسیار پرکاربرد و مهم و اگر به زبان اندرویدی بخواهیم بگوییم یک ViewGroup می‌باشد که به ما امکان طراحی صفحات اپلیکیشنمان به صورت کاملا منعطف و در مدت زمانی کوتاه را می‌دهد. این کامپوننت در اکثر مواقع جایگزینی بسیار مناسب برای LinearLayout و RelativeLayout که قبل از معرفی ConstraintLayout استفاده بسیار زیادی داشتند و البته هنوز هم برنامه‌نویسان اندرویدی هستند که استفاده از این کامپوننت‌ها را ترجیح می‌دهند می‌باشد!

هدف دوره

این دوره تنها یک هدف را دنبال می‌کند و آن هم آموزش مباحث مقدماتی، پایه و مهم‌ترین ویژگی‌های مربوط به ConstraintLayout‌ در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌باشد!

آیا این دوره قدیمی شده است؟

این دوره در شهریور ماه 1396 ضبط شده است و از آن زمان تا به امروز ویژگی‌های جدیدی به ConstraintLayout‌ اضافه شده‌ است اما باید به این نکته اشاره کنیم که این دوره کاملا جنبه‌ی مقدماتی دارد و تمامی مباحثی که در این دوره آموزش داده‌ می‌شود همچنان برای شما کاربردی می‌باشد و تغییری در آنها ایجاد نشده‌است پس در کاربرد این دوره تردید نداشته باشید!

همچنین در صورت بازضبط و یا آپدیت شدن دوره در صورت مشترک شدن شما در این دوره رایگان هرگونه تغییرات را به اطلاعتان خواهیم رساند.

کاربردهای بیشتر ConstraintLayout

در اکثر آموزش‌های آرکادمی در فرایند طراحی و دیزاین از ConstraintLayout‌ استفاده شده که با دنبال کردن این دوره‌ها و تمرین و تکرار زیاد می‌توانید به تسلط کافی بر کار با این کامپوننت برسید.

لیستی از دوره‌هایی که در آنها از ConstraintLayout استفاده شده است:‌


کلیدواژه: اندروید ConstraintLayout Android

ارسال دیدگاه:
برای ارسال دیگاه باید به سیستم وارد شوید و یا ثبت نام کنید. ثبت نام چند لحظه بیشتر زمان شما را نمیگیرد.