آموزش کار با Intent ها در اندروید

مدرس: امیرحسین عبدالله زاده

Intent ها حاوی درخواستی به سیستم عامل با هدف انجام کاری می باشند که می توان گفت بیشترین کاربردشان در جابجایی بین اکتیویتی ها می باشد . در این سری آموزشی قصد داریم انواع Intent ها را بررسی کنیم و آنها را به صورت مفصل مورد بررسی قرار دهیم .


کلیدواژه: اندروید اینتنت android intent

دیدگاه ها:
narges.mojtahedzadeh
مشترک دوره
۵ ماه قبل
reply
باسلام و وقت بخیر. می خواستم بپرسم در این دوره، آموزشی دررابطه با parcelable کردن کلاس ها و درواقع انتقال داده های ساخت یافته به یک اکتیویتی هم هست یا نه؟ این که مثلا اگه یه لیست 100 تایی از داستان ها داریم و با کلیک روی هر آیتم از لیست قرار باشه متن اون داستان و عنوانش دریه صفحه دیگه نمایش داده بشه بتونم بدون ایجاد 100 اکتیویتی و فقط با استفاده از یک اکتیویتی (غیر از اکتیویتی اصلی) با روش پارسلیبل این کارو انجام بدم (یعنی کلا برای نمایش متن داستان ها فقط به یه صفحه نیاز باشه)... اگر این آموزش دراین دوره نیست ممنون میشم آموزش ویدیویی دراین رابطه اگه ضبط کردید معرفی فرمایید ممنون.
۵ ماه قبل در پاسخ به narges.mojtahedzadeh
reply
سلام و درود.
برای انجام این کار فقط کافیه کارهای زیر رو انجام بدید:
1- در MainActivity یک RecyclerView داشته باشید به عنوان Holder داستانها و بر روی هر آیتم که کلیک شد آبجکت مربوط به اون داستان رو ارسال کنید به DetailsActivity (یا هر نام دیگری که برای صفحه جزئیات داستانها در نظر دارید).
2- کافیه کلاس data model مربوط به داستان، اینترفیس Serializable رو implement کنه و در DetailsActivity از متد getExtras.getSerializable استفاده کنید.

موفق و پیروز باشید.
narges.mojtahedzadeh
مشترک دوره
۵ ماه قبل در پاسخ به امیرحسین عبدالله زاده
reply
با سلام و تشکر بابت پاسخ گویی. من با کمک توضیحات شما تونستم "عنوان" داستان ها رو در اکتیویتی دوم (DetailsActivity) نمایش بدم. اما همین کار رو درباره "متن" داستان ها هرچقدر تلاش کردم نتونستم انجام بدم. من از دیتابیس استفاده نکردم و عنوان ها رو هم به صورت دستی در لیست مربوط به دیتامدل داستان ها ذخیره کردم (add کردم) ولی برای ذخیره ی متن داستان ها در لیست مربوط به دیتامدل جزییات و همچنین پاس دادن شون به اکتیویتی دوم مشکل دارم... مثلا داخل کلاس آداپترم و در متدonBindViewHolder دستی داخل لیست ذخیره کردم و در رویداد کلیک که عنوان ها رو پاس دادم اومدم این لیست رو هم پاس دادم و در اکتیویتی دوم دریافت کردم و فورس کلوز داد.. ممنون میشم این قسمت رو هم راهنمایی بفرمایید .
ارسال دیدگاه:
برای ارسال دیگاه باید به سیستم وارد شوید و یا ثبت نام کنید. ثبت نام چند لحظه بیشتر زمان شما را نمیگیرد.