تمدید شد! جشنواره تخفیف‌های تابستانی فقط تا پایان ۲ مرداد - کد تخفیف ۲۵% : SUMMER 

نکات برجسته ی کنفرانس گوگل 2018 I/O  

چهارشنبه ۰۲ آبان ۹۷ توسط فاطمه بهاروند

امسال من توجه ویژه ای به کنفرانس گوگل 2018 I/O داشتم. تجربه ی فوق العاده ای برای من بود. هزاران نفر در سرتاسر جهان در انتظار ویژگی ها و ابزارهایی جدید برای محصولات گوگل هستند.

 یادگیری ماشین و هوش مصنوعی

تقریبا تمام ویژگی های جدید از هوش مصنوعی بهره مند هستند. از توسعه دهندگان گرفته تا کاربران نهایی همه قادرند از قدرت هوش مصنوعی استفاده کنند.

 مدیر عامل گوگل ساندر پیکای (Sundar Pichai) در مورد هوش مصنوعی و چگونگی کمک به صنایعی مانند مراقبت های بهداشتی و پیش بینی وقایع خاص صحبت می کند. پس از آن ویژگی ها یکی پس از دیگری رونمایی می شوند.

دستیار صوتی گوگل(Google Assistant)

دستیار صوتی گوگل به زودی صاحب 6 صدای جدید که از جمله ی آنان می توان به صدای John Legend خواننده اشاره کرد خواهد شد. این صداها بسیار طبیعی تر از پیش بوده و همانند صدای انسان هستند.

از این گذشته دیگر نیازی نیست مرتب جمله ی " Hey Google" را به زبان بیاورید. زمانی که یک مکالمه را آغاز می کنید می توانید با استفاده از ویژگی Continued Conversations دستیار صوتی مکالمه قبلی را ادامه دهید. دستیار صوتی می تواند جملات شامل سوالات پیچیده و چندین سوال همزمان را نیز درک کند.

Google Duplex

موثرترین و مهم ترین راهنمایی و کمک دستیار صوتی تاکنون یک تماس تلفنی برای رزرو نوبت آرایشگاه بوده است.

https://youtu.be/bd1mEm2Fy08

اندروید P

اندروید P بر روی "سلامت دیجیتال" متمرکز است. گوگل تلاش می کند تا شما زمان کمتری را صرف کار با گوشی نمایید. اندروید P در مورد چگونگی استفاده از گوشی و نحوه ی کنترل آن شما را مطلع می کند شما می توانید محدودیت هایی در دسترسی به برنامه ها اعمال کنید.

https://youtu.be/EsiNXjVGpAs

اندروید P یک راهنمای سیستم جدید برای داشتن تجربه ی کاربری بهتر مهیا کرده است.

Smart Compose جیمیل

هوش مصنوعی ایمیل را برای شما می نویسد. جیمیل ایمیل هایی با ویژگی Smart Compose را به صورت خودکار پر می کند.

 

گوگل مپ ترکیب شده با AR

دوربین خود را در یک جهت قرار دهید، گوگل هوش مصنوعی را با داده هایی که از نمای خیابان گرفته تلفیق نموده و شما را راهنمایی می کند، AR یک تجربه ی تعاملی در حین حرکت را برای شما فراهم می نماید. روباه کوچکی نیز در برنامه وجود دارد و به شما در مسیریابی کمک می کند.

تجمیع نقشه های گوگل

صفحات جدیدی وجود دارند که امکان دنبال کردن محله های خاصی را برای شما فراهم می آورد تا از این طریق بتوانید رستوران ها و محل های تجاری را که مورد استقبال سایر کاربران است مشاهده نمایید. همچنین زمانی که تمایل دارید با دوستان خود برای صرف غذا بیرون بروید به صورت همزمان لیست کوتاهی از رستوران های اطراف در دست داشته و در میان خود به اشتراک گذاشته و از آن بین یک مورد را انتخاب نمایید.

Google Photos

هوش مصنوعی موجود در عکس های گوگل به شما این امکان را می دهد تا عکس ها را با تگ کردن دوستانتان بر روی عکس با آنان به اشتراک بگذارید. Google Photos با استفاده از ویژگی Suggested Actions می تواند محتوای عکس های شما را تحلیل کرده و پیشنهاداتی برای شما داشته باشد. به عنوان مثال پیشنهاد می کند عکس سیاه و سفید را رنگی کنید یا برای بهینه سازی آن را برش داده یا زاویه ی آن را تنظیم نمایید.

Google News

Google News با استفاده از هوش مصنوعی شرایطی را برای تجزیه و تحلیل تمام مطالب منتشر شده در وب در هر لحظه ای فراهم می کند و تمام مقالات، ویدئوها و سایر مطالب را سازمان دهی می نماید. این یکی از مواردی است که ممکن است شما به آن علاقمند باشید و آن را در جلسات خود به کار گیرید.

Google Lens

Google Lens به زودی در دوربین ها ادغام خواهد شد. شما می توانید متنی را از طریق دوربین با انگشت انتخاب نموده و آن را در تلفن خود کپی نمایید.

Google Lens ویژگی جدیدی به نام Style Match دارد. شما می توانید با استفاده از دوربین خود شی را نشان دهید، استفاده از شناسایی شی و یادگیری ماشین کمک می کنند تا همان وسیله را آنلاین خریداری نموده یا مشابه آن را در حیطه ی علایق و سلایق خود مشاهده نمایید.

این ویژگی ها و ابزارها از جمله مهمترین موارد مطرح شده در کنفرانس I/O 2018 است. اما موارد بیشتری نیز وجود دارد. برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید کنفرانس را از کانال Google Developers مشاهده نمایید.

https://youtu.be/ogfYd705cRs?list=PLOU2XLYxmsIInFRc3M44HUTQc3b_YJ4-Y

 


کلیدواژه: google Google Assistant هوش مصنوعی Google Duplex اندروید P Smart Compose Google Photos Google News Google Lens Android P Google Map AI I/O 2018 گوگل

منابع: medium.com

دیدگاه ها:
neomn110
۹ ماه قبل
reply
فوق العاده بود مهندس . واقعا لذت بردم
فاطمه بهاروند
۸ ماه قبل در پاسخ به neomn110
reply
نظر لطف شماست، همواره موفق و پیروز باشین
امیر بختیاری
۵ ماه قبل
reply
ممنون عالی بود
ارسال دیدگاه:
برای ارسال دیگاه باید به سیستم وارد شوید و یا ثبت نام کنید. ثبت نام چند لحظه بیشتر زمان شما را نمیگیرد.