Google Assistant ابزاری سودمند برای دستگاه های اندرویدی

چهارشنبه ۲۳ آبان ۹۷ توسط فاطمه بهاروند

Google Assistant یکی از بزرگترین نرم‌افزارهایی است که تاکنون توانسته در کارهای روزانه مبتنی بر تکنولوژی افراد مانند برقراری تماس، ارسال متن یا تنظیم زنگ هشدار کمک حال آنان باشد. در گذشته‌ای نه چندان دور این ویژگی تنها در انحصار برخی از گوشی‌های هوشمند بود اما اکنون ابزاری فوق‌العاده برای بسیاری از کاربران اندروید حتی کاربران آیفون است که انجام کارها را برای آنان تسهیل می‌نماید.

در سال‌های گذشته گوگل اهداف خود را برای بهبود هوش مصنوعی بر روی دستگاه‌ها بیان کرد و با اضافه کردن ویژگی‌هایی بهتر به دستیار صوتی خود به دنبال روش‌های جدیدی بود تا از طریق آن، کاربران بتوانند از این تعامل بهره‌مند شوند.

باتوجه به این قضایا ما می‌خواهیم درمورد برخی از این ویژگی‌ها نظیر " ?How can I help" (چگونه می توانم کمک کنم) که Google Assistant به کاربران اندروید ارائه می‌دهد بحث کنیم.

Google Assistant برای خواندن اخبار روزانه شما

Google Assistant می‌تواند با گفتن عبارت "Play the News" (اخبار را پخش کن) آخرین خبرها را برای شما ارایه کرده و کمک کند تا به روز بمانید؛ پس از گفتن عبارت لیستی از منابع مختلف خبری را بر روی صفحه به نمایش می‌گذارد و شما می‌توانید از آن بین موردی را انتخاب نموده و گوش کنید. شما همچنین می‌توانید منابع دیگری را به عناوین انتخابی خود اضافه نمایید. برای انجام این کار باید در Google app به قسمت اخبار در تنظیمات مراجعه کنید.

روش دیگری که Google Assistant می‌تواند اخبار را بازگو کند هنگامی است که شما عبارت "Good Morning" (صبح به خیر) را می‌گویید. به عنوان یکی از دستورات روتین از پیش بارگذاری شده پس از گفتن صبح به خیر پیش بینی اوضاع هوا را برای شما بیان می کند و بعد از آن اخبار مربوط به روز و موضوعات مورد علاقه ی شما را نیز بازگو خواهد نمود.

ترجمه به زبان‌های دیگر

Google Assistant در حالت عادی با Google Translate در ارتباط است. بنابراین درخواست ترجمه از زبانی به زبان دیگر عملی ساده محسوب می‌شود. اگر شما تمایل دارید بدانید زمانی که در یک کشور خارجی هستید بعضی از جملات خاص را به چه صورتی باید بیان کنید می‌توانید با کمک Google Assistant آن را بخوانید و بشنوید.

بیاد داشته باشید Google Assistant بیش از 30 زبان را پشتیبانی می کند و تا پایان سال جاری در 80 کشور در دسترس قرار می گیرد.

تنظیم یادآورها

علاوه بر اینکه به شما اجازه می‌دهد زنگ خود را با استفاده از فرمان صوتی تنظیم کنید، می‌توانید از Google Assistant برای وارد کردن کل لیست‌هایی که در برنامه‌ی Google Keep وجود دارد نیز استفاده نمایید. شما می‌توانید بعدها موارد دلخواه را به این لیست اضافه نمایید.

شگفت‌آورتر اینکه این یادآوری‌ها مبتنی بر مکان هستند. از این رو زمانی که برای خرید به فروشگاه مواد غذایی رفته و نیاز است خرید بعضی از اقلام نظیر نوشیدنی و شیر به شما یادآوری شود Google Assistant می‌تواند به خوبی در این شرایط کمک حال شما باشد.

شما می‌توانید خانه یا محل کار خود را در تنظیمات منو برنامه Google خود وارد نمایید تا زمانی که به آن محل‌ها رسیدید هشدارها و یادآوری‌های خاصی به شما اطلاع داده شود.

شاید شما علاقمند باشید در مورد چگونگی استفاده Google از هوش مصنوعی به منظور ارتقا تجربه ی کاربری اندروید اطلاعاتی کسب کنید.

باز کردن برنامه‌ها، اعلام دستورات، پخش موسیقی و فیلم

Google Assistant با بسیاری از برنامه‌های مورد علاقه ی شما همکاری می‌کند. البته شما می‌توانید با استفاده از دستور open و نام نرم‌افزار خود هر برنامه‌ای را به راحتی باز نمایید، همچنین می‌توانید برای پخش موسیقی خاصی در Spotify یا مشاهده‌ی یک فیلم در Netflix نیز از آن استفاده نمایید.

آیا قصد دارید یک دستورالعمل را در یوتیوب جست و جو کنید؟ آیا شما به یک Uber نیاز دارید؟ آیا می خواهید سفارش یک قهوه، دونات یا پیتزا را بدهید؟ Google Assistant می تواند در این موارد نیز به شما کمک کند. اینگونه می‌توانید شاهد انجام سریع‌تر و آسان‌تر اعمال روزانه خود باشید.

از این گذشته اگر شما می‌خواهید نام یک آهنگ را که در حال شنیدن آن هستید بیابید، تنها کافیست از Google Assistant بخواهید و در عرض چند ثانیه جواب خود را دریافت نمایید.

جمع بندی

به زودی ویژگی های متعدد دیگری نیز به Google Assistant اضافه خواهد شد. صداهای جدیدی به آن اضافه می‌شود. گفت‌وگوها ادامه می‌یابند تا تعاملات روان‌تر شوند و روش‌های سودمندی پیاده‌سازی می شوند تا جایی که کودکان نیز بتوانند به راحتی با آن تعامل داشته باشند؛ همانطور که در چند سال گذشته و همین چند ماه اخیر در Google I/O دیده شده است که تلاش های زیادی برای بهبود ویژگی های Google Assistant و هوش مصنوعی به منظور توسعه برنامه های اندرویدی صورت گرفته است.

نظر شما در مورد این ویژگی ها چیست؟ شما دوست دارید Google Assistant در چه زمینه ای به کمک شما بیاید؟


کلیدواژه: اندروید Android google Google Assistant دستیار صوتی

منابع: androiddeveloper.galileo.edu

ارسال دیدگاه:
برای ارسال دیگاه باید به سیستم وارد شوید و یا ثبت نام کنید. ثبت نام چند لحظه بیشتر زمان شما را نمیگیرد.